کرباسیان: ساختار طرح مهدی آباد همتراز استانداردهای جهانی است

توسط آگوست 19, 2018بلاگ

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، مهدی کرباسیان در نشست با سرمایه گذاران و مدیران مجتمع معدنی مهدی آباد، اظهار داشت: مهدی آباد یکی از معادن بزرگ دنیا است و راه اندازی آن از سوی وزارت صنعت معدن و تجارت و ایمیدرو اقداماتی مثال محسوب می­شود.

وی ادامه داد: طبق برنامه­ریزی­های صورت گرفته؛ تولید 200 هزار تن در فاز نخست، 400 هزار تن در فاز دوم و در سال 1401 به عنوان فاز نهایی، 800 هزار تن کنسانتره روی سولفیدی تولید خواهد شد.

در ادامه این جلسه بهرام شکوری رئیس هیات مدیره کنسرسیوم سرمایه­گذاری معدن مهدی آباد نیز گفت: 75درصد برنامه های مجتمع سرب و روی مهدی آباد در دولت دوازدهم اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به ضرورت همکاری دولت در تخصیص تسهیلات ارزی به این مجتمع افزود: سرمایه­گذاری­های لازم در ایجاد زیرساخت های مجتمع مهدی آباد توسط بخش خصوصی انجام شده است و امیدواریم با مساعدت های وزارت صنعت، معدن و تجارت، زمینه اعطای تسهیلات ارزی برای سرعت بخشیدن به پروژه فراهم شود.

از سوی دیگر مهرداد حیدری مدیرعامل شرکت سرمایه­گذاری معدن مهدی آباد در تشریح عملکرد طرح سرب و روی مهدی آباد اعلام کرد: کارخانه­های فرآوری با ظرفیت تولید سالانه 800 هزار تن کنسانتره روی با عیار حداقل 35درصد یا معادل آن 80 هزار تن کنسانتره سرب – نقره با عیار 60درصد سرب احداث خواهد شد. وی در خصوص برنامه­های سرب و روی مهدی آباد در زمینه احداث کارخانه­های فرآوری گفت: احداث کارخانه فرآوری از خاک سولفیدی به ظرفیت 200 هزار تن در سال از اهداف این بخش به شمار می­رود.

حیدری همچنین از انجام عملیات پیش باطله برداری به میزان 29 میلیون تن خبر داد و افزود: در تامین آب، فعالیت­های مقدماتی و هزینه­های مربوطه انجام شده است. حیدری افزود: در ارزیابی اثرات زیست محیطی احداث کارخانه­های فرآوری و سدباطله و اخذ مجوزهای زیست محیطی؛ گزارش مطالعات ارزیابی تهیه شده است و مجوزهای مسیر انتقال پسآب از سازمان حفاظت محیط زیست کشور و اداره کل محیط زیست استان یزد اخذ شده است.

ارسال نظر