درباره کوشا معدن

درباره کوشا معدن

شرکت مهندسین مشاور کوشا معدن یک شرکت مشاور در زمینه فعالیت‌های معدنی است که در سال ۱۳۷۵ به منظور انجام خدمات فنی و مهندسی در زمینه معدن تاسیس شده است. هدف اصلی کوشا معدن آن است که مشتریان بیشترین بازگشت سرمایه را از پروژه‌های خود با روشی قابل اعتماد و مطمئن بدست آورند. تلاش این شرکت همواره بر آن است که عملیات کنترل عیار، مدلسازی منابع و ذخایر معدنی همچنین اجرای طرح‌های اکتشافی و استخراجی از مراحل ابتدائی تا آخرین مرحله که شامل بازسازی معادن است، با روش و هزینه مناسب و با رعایت کلیه اصول محیط زیستی انجام شود. مهندسین مشاور کوشا معدن با بیش از ۱۰۰ نفر کارشناس با تجربه در قالب تیم های تخصصی، تلاش دارد تا ضمن انجام کار با بالاترین کیفیت، ارتباط نزدیک و مستمر خود را با مشتریان حفظ نمایند.

درباره کوشا معدن

شرکت مهندسی کوشا معدن دارای پایه‌های ۱و ۲ آماده سازی و بهره برداری معادن، پایه 1، پی جویی و اکتشاف معادن، پایه 3، زمين‌شناسی و پایه 3، کانه آرایی و فرآوری مواد، از معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئيس جمهور و همچنين پروانه خدمات مهندسی در زمينه طراحی و توليد نرم‌افزارهای تخصصی، زمين‌شناسی، اکتشاف و بررسی فنی و اقتصادی طرح‌ها از سازمان صنایع و معادن است. شرکت ‌مهندسی‌ کوشا‌ معدن‌ عمليات ‌شناسایی،‌ پی‌جویی،‌ اکتشاف‌ مقدماتی ‌تا‌ تفصيلی،‌ تخمين‌ و‌ کلاسه‌بندی‌ ذخایر‌ معدنی‌ در ‌بسياری ‌از‌ معادن‌ کشور ‌را‌ بر‌عهده ‌داشته ‌است.

0
تاسیس شده در سال 1375
0 +
بیش از 400 نیروی استخدامی
0 +
کار بر بروی 85 پروژه معدنی در ایران و سایر نقاط جهان

کوشا معدن در جای جای ایران

این شرکت همچنين به عنوان یکی از مشاوران فعال در امر طراحی و نظارت بر عمليات معدنی، تاکنون انجام طراحی و عمليات نظارت بر معادن بزرگی همچون معدن شماره  5 ،4 ، 3 ، 2 ، 1و  6 گل گهر، معدن سرب و روی انگوران، معدن سرب و روی و باریت مهدی آباد، سنگ آهن رباط پشت بادام، نفلين سينيت کليبر، نفلين سينيت سراب، مس علی آباد، سنگ آهن کوران، سنگ آهن آک کهور و ده‌ها معدن بخش خصوصی و دولتی را در کشور به انجام رسانده یا در دست انجام دارد.

واحد های تخصصی کوشا معدن

زمین شناسی و اکتشاف

واحد زمین شناسی و اکتشاف قادر است تمامی مراحل اکتشاف مواد معدنی از مرحله پی‌جویی تا اکتشافات تکمیلی را انجام داده و نقشه‌های زمین شناسی را در هر مقیاس بر اساس مطالعات صحرائی، حفر ترانشه، نمونه گیری از کانسار و گمانه‌های اکتشافی، ارائه دهد.

فرآوری مواد معدنی

واحد فرآوری مواد معدنی با تکیه بر تخصص و تجربه کارشناسان خود و بهره مندی از دانش روز و تکنولوژی‌های نوین توانمندی خود را در زمینه ارائه خدمات فنی مهندسی مطالعات آزمایشگاهی، طراحی پلنت‌های صنعتی و نظارت بر ساخت و اجرای کارخانجات فرآوری ارائه می‌نماید.

طراحی و نظارت بر معدن

واحد مطالعات برنامه ریزی تولید و طراحی معدن با اعمال پارامترهای فنی و اقتصادی و نیز در نظر گرفتن الزامات و محدودیت‌های قانونی، حقوقی و زیست محیطی، اقدام به تعیین و طراحی محدوده بهینه معدنکاری، برنامه ریزی تولید و تهیه طرح‌های استخراجی معدن می‌نماید.

مطالعات فنی اقتصادی

مطالعات امکان‌سنجی بخشی مهم در چرخه عمر پروژه‌ها و وسیله‌ای است برای اخذ تصمیم در خصوص سرمایه گذاری که نتایج تأیید کننده آن، لازمه شروع بهره برداری از پروژه بوده و از این جهت، این مطالعات در پروژه‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند.

0 +
سال خدمت رسانی
0 +
نیروی متخصص
0 +
بیش از 400 نیروی استخدامی
0 +
پروژه پایان یافته

کارفرمایان

چشم انداز و ماموریت

خط مشی کیفیت

چارت سازمانی

گستره ای به وسعت جهان

شرکت مهندسی کوشا معدن در بخش فعاليت‌های برون مرزی نيز عمليات اکتشافی و نظارتی در کشورهای متعدد به انجام رسانده و هم اکنون در حال توسعه این فعاليت ها در کشور قزاقستان و استراليا می‌باشد. در این راستا هدایت و نظارت بر اکتشاف و طراحی معدن یوگی استراليا و معدن مس بورلی قزاقستان از مراحل اکتشافی تا کنون که عمليات پایلوت و ساخت کارخانجات فرآوری در حال انجام می‌باشد، بر عهده شرکت مهندسين مشاور کوشا معدن قرار دارد.

برای مشاهده بهتر روی عکس کلیک کنید

An area as wide as the world

An area as wide as the world In the field of cross-border activities, Kusha Madan Consulting Engineers has also carried out exploratory and supervising operations in many countries and is currently developing these activities in Kazakhstan and Australia. In this regard, guiding and supervising the exploration and design of theYogi mine in Australia and the Borley copper mine in Kazakhstan, from the exploration stages until now, when the pilot operations and the construction of the processing plant are being carried out, is in the charge of Kusha Madan Consulting Engineers.